idi:

Aquapark w Bocholt

01. Lokalizacja Bocholt (Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy)
02. Etap realizacji Projekt zrealizowany
03. Data projektu 1993
04. Koszt budowy 14 mln € netto
05. Powierzchnia użytkowa 16 000 m²
06. Powierzchnia lustra wody 1 100 m² (w tym 300 m² basenów zewnętrznych)
07. Opis
Główną atrakcją hali z basenami rekreacyjnymi jest basen w strefie laguny. Wodospady, gejzery, leżanki masujące, bicze wodne, dzikie źródła to tylko część oferty atrakcji wodnych, które zapewniają niezapomniane wrażenia. Urok miejsca podkreśla podwodne oświetlenie niecek basenowych i naturalna zieleń obrzeży basenowych.
Kąpiel w rwącym potoku jest niepowtarzalną atrakcją, w której ciało jest swobodnie niesione nurtem wody. W dwóch jacuzzi (na półwyspie rwącego potoku oraz w grocie strefy plażowej basenu ze sztuczną falą) można zaznać masażu tysiąca bąbelków i buzującej wody.
Na zjeżdżalni o długości  110 metrów mogą  zjeżdżać dzieci już w wieku sześciu lat.
Prawdziwi fani adrenaliny korzystają z otwartej w 2009 roku zjeżdżalni multimedialnej. W tej 70-metrowej rurze wykorzystano takie efekty jak “Crazy-Lights", "Running-Lights" oraz "Day-Light-Effekten".
Kompleks brodzików dla rodziców z małymi dziećmi stanowi wydzieloną strefę głównej hali basenowej. Odseparowanie od reszty kompleksu służy nie tylko zminimalizowaniu obciążenia użytkowników strefy basenów rekreacyjnych, ale przede wszystkim zapewnia uniknięcie niebezpieczeństwa niekontrolowanego przejścia najmłodszych pociech do stref basenowych o zwiększonej głębokości wody.
Obszar brodzików o urozmaiconym kształcie i różnych głębokościach ze specjalnie dobranymi obiektami wodnymi i dużą ilością atrakcji do zabaw interaktywnych, wkomponowany w naturalną zieleń, to świat intensyfikujący przeżycia dzieci. Główną atrakcją jest statek piracki ze zjeżdżalniami wodnymi dla najmłodszych pociech.
Obszar saun, ze względu na odmienne oczekiwania korzystających, został wydzielony z krajobrazu parku wodnego. Ukształtowanie i inscenizacja wnętrz zorientowana jest przede wszystkim na kulturowe pochodzenie ofert poszczególnych saun. I tak np. sauny fińskie z terapią światłem i biosauna z różnymi zapachami i efektami świetlnymi zostały zaaranżowane jako oddzielne chatki z pni drzew, wkomponowane w naturalny układ skał. Strefy łaźni parowych wyposażono w typowe dla nich elementy i materiały orientalne.
Projekt w Bocholt stawiał wysokie wymagania w zakresie kreatywności oraz świadomości kosztów podczas realizacji przedsięwzięcia. Niezbędną atrakcyjność basenu mogły zapewnić wyłącznie nowoczesne rozwiązania.
Poprzez nadanie dominującemu obiektowi niepowtarzalnej formy piramidy wykreowano charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny symbol aquaparku.
Kąpiel w wodzie o temperaturze  do 32 stopni w otoczeniu roślinności tropikalnej pod „otwartym” niebem - taką atmosferę Karaibów i  wakacyjnych przeżyć zapewnia Aquapark BAIA w Bocholt.
Zastosowanie półprzeźroczystego pokrycia dachowego i mocno przeszklonych powierzchni fasad umożliwia rozwój roślinności w warunkach zbliżonych do naturalnych we wnętrzu kompleksu. Dzięki przeźroczystości elewacji i pokrycia dachowego naturalne zjawiska przyrodnicze (słońce, chmury, światło, zieleń) stają się częścią atmosfery obiektu, sprawiając wrażenie kąpieli pod gołym niebem.
Aquapark BAIA w Bocholt to najlepszy przykład zaprojektowania, wykonania i użytkowania obiektu basenowego, który przez ponad 20 lat funkcjonowania zapewnia nie tylko dużo przeżyć użytkującym, ale i dobrze prosperuje pod względem ekonomicznym, przynosząc odpowiednie dochody zarządzającym.
zobacz wiecej