idi:

Aquapark w Mölln

01. Lokalizacja Mölln (Szlezwik-Holsztyn, Niemcy)
02. Etap realizacji Projekt zrealizowany
03. Data projektu 2014
04. Koszt budowy 5,9 mln € netto
05. Powierzchnia użytkowa 1 685 m²
06. Powierzchnia lustra wody 405 m²
07. Opis
Podstawowym kryterium projektowym było nawiązanie do charakterystycznego dla miasta Mölln użycia cegły. Ponadto ważną rolę odegrały takie czynniki jak: topografia terenu, nasłonecznienie oraz drzewostan. Budynek został tak zaprojektowany, aby wszystkie baseny znalazły się na osi południe-wschód, gdzie występuje najlepsze nasłonecznienie.
Sauna z dziedzińcem została zaplanowana po stronie zachodniej, tak, aby goście odwiedzający ją najczęściej popołudniami, mogli czerpać z jej uroków o zachodzie słońca.
Przed głównym wejściem do budynku rozpościera się przestronny plac, bezpośrednio z którego klienci mają już częściowy wgląd w głąb budynku na baseny przeznaczone dla małych dzieci.
Układ trzech basenów został zaplanowany zgodnie z malejącą wysokością lustra wody – sekcję rozpoczyna basen sportowy (głębokość 2.00 m), następnie basen rekreacyjny z podnoszonym dnem (głębokość od 0.00 m do 1.80 m) i na końcu, wizualnie i akustycznie oddzielony brodzik dla dzieci. Dzięki temu odwiedzający otrzymują jasny układ przestrzenny oraz bezpieczeństwo w zakresie korzystania z wodnych atrakcji.
Plac do zabaw i kąpieli dla dzieci został zaplanowany tak, aby nadać mu specyficzny charakter – tematem przewodnim jest świat piratów. Znajdziemy tu takie atrakcje jak wrak statku, armatki wodne, gejzery, fontanny czy skalną ściankę z wodospadem.
Jako rozszerzenie i uatrakcyjnienie projektu zaplanowano rozbudowę sauny. Ponieważ naturalny drzewostan został zachowany, istnieje możliwość wybudowania sauny wśród drzew imitującej popularny domek na drzewie.
zobacz wiecej