idi:

Śląskie Centrum Biznesu Radius

01. Lokalizacja Ruda Śląska (woj. śląskie, Polska)
02. Etap realizacji Projekt koncepcyjny
03. Data projektu 2014
04. Koszt budowy 225,7 mln zł brutto
05. Powierzchnia użytkowa 45 000 m²
06. Powierzchnia lustra wody 500 m²
07. Opis
Radius zlokalizowany jest na szlaku Drogowej Trasy Średnicowej - najważniejszej arterii łączącej miasta Śląska. Bryła obiektu została wykreślona za pomocą promieni wychodzących ze środka założenia do poszczególnych miast konurbacji i symbolicznie przecięta. Rozedrgana forma powstała poprzez zmieniający się układ poszczególnych kondygnacji.
Idąc od najwyższej kondygnacji, piętra budynku posiadają wgłębienia, w części środkowej elewacja się uspokaja, po czym w niższej części z jej obrysu zaczynają wychodzić nadwieszenia, które w przyziemiu stopniowo łączą się z układem elementów zagospodarowania terenu.
Obiekt został podzielony na różne strefy funkcjonalne. W jego wnętrzu znalazło się centrum handlowe, strefy gastronomiczne, hotel z całą infrastrukturą rekreacyjną, sale konferencyjne, sale wykładowe i kinowe. Wieżowiec spełnia rygorystyczne wymagania certyfikacji LEED.  Ze względu na lokalizację przy DTŚ czas dojazdu do centrum stolicy województwa to 13 minut. W bliskiej odległości znajduje się też autostrada A4 i węzeł autostradowy Sośnica, lotnisko Pyrzowice, Ostrawa i Balice.
zobacz wiecej